01.12.2019

1. Rozpoczynamy Adwent – okres liturgiczny przygotowujący nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2. Dzisiaj zmiana tajemnic dla Żywego Różańca – intencja na grudzień: Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.
3. W zakrystii znajdują się świece „Caritas”, które rozprowadzamy w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 6 zł, poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz woda święcona.
4. W czwartek Msza święta będzie sprawowana wyjątkowo o godzinie 9. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.
6. Wzorem lat ubiegłych chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób chorych i samotnych seniorów z naszej parafii. Na ten cel można będzie w następną niedzielę składać w przedsionku kościoła produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności lub inne drobne prezenty.
7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartek – 19 grudnia i zakończą się w sobotę – 21 grudnia. Msza święta w dni rekolekcyjne będzie sprawowana o godzinie 11 i 17. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej będzie w sobotę – w ostatnim dniu rekolekcji (spowiednicy będą w konfesjonałach pół godziny przed Mszą świętą). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Maksymilian Ślizień, wikariusz parafii pw. Świętej Anny w Sztumie.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Marciniak. Pomódlmy się w Jego intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin i parafii: „Wieczny odpoczynek...”.