31.05.2020

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny.
2. Jutro obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
3. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie sprawowane codziennie na zakończenie Mszy świętej (w niedziele po Mszy o godzinie 11).
4. Jutro zmiana tajemnic dla Żywego Różańca – intencja papieska na czerwiec: Aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym dniu od godziny 9.
6. Ze względu na stan epidemiczny Biskup Elbląski polecił nie organizować w tym roku procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy świętej o godzinie 11 odbędzie się tylko procesja eucharystyczna wokół kościoła.